Če sumite, da ima vaš otrok norice, o tem obvestite otrokovega zdravnika. Ko je bolezen noric potrjena, je izjemno pomembno, da o tem obvestite tudi osebje v vrtcu ali v šoli, otroka pa zadržite doma še najmanj pet dni po zagonu zadnjih izpuščajev, saj je do takrat kužen.
Ves čas kužnosti se skušajte izogibati javnim prostorom, da ne bi virusa prenesli na druge. Ta je lahko precej nevaren za nosečnice in za ljudi z oslabljenim imunskim sistemom. Virus se namreč prenaša s kužnimi kapljicami v zraku ali z neposrednim stikom.
Zdravniki pri noricah priporočajo 2-3-krat dnevno tuširanje z mlačno vodo, saj ta kožo nekoliko pohladi in posledično zmanjšuje občutek srbenja. Po tuširanju z brisačo le nežno popivnajte kapljice vode s kože, da ne bi predrli mehurčkov in povzročili brazgotin.
Še posebej pozorni bodite pri negi otroške ritke pri otroku, ki je še v plenicah. Dodatna vlaga pospešuje razmnoževanje bakterij in upočasnjuje sušenje mehurčkov.
Čeprav norice navadno minejo brez posebnosti, vendarle obstaja določena stopnja tveganja, da se bolezen zaplete. Najpogostejši zaplet je bakterijska okužba kože in podkožja. Poleg rdeče, boleče in na otip toplejše kože, se pri otroku lahko pojavijo še drugi znaki bakterijske okužbe, kakor so povišana telesna temperatura, slabo počutje, glavobol in izguba apetita.
Če opazite katerega od spodaj naštetih znakov, ne odlašajte, in čimprej kontaktirajte otrokovega zdravnika:
Bolečine ali slabega počutja nikakor NE blažite z zdravili na osnovi acetilsalicilne kisline (npr. Aspirin), saj uporaba v času prebolevanja noric lahko povzroči Reyev sindrom.